Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Μπορεί οι συμβασιούχοι του Δήμου Τρικκαίων να μην συμμετέχουν στις κινητοποιήσεις αλλά οι εικόνες που επικρατούν στην πόλη με τα σκουπίδια …θυμίζουν Αθήνα.
Όπως κατέγραψε το trikalanews.gr οι κάδοι απορριμμάτων στο κέντρο της πόλης γεμάτοι και τριγύρω σκουπίδια.
Πέρα από τις …ντροπιαστικές εικόνες, τέτοιες καταστάσεις σε συνθήκες καύσωνα, μόνο εστίες μόλυνσης αποτελούν.