Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Πολιτική εκδήλωση διοργανώνει για αυτή την Παρασκευή 1η Δεκεμβρίου ο Αυτοδιαχειριζόμενος Κοινωνικός Χώρος «Rossonero» για την ιστορία της Άκρας Αριστεράς από το 1960 έως και το 2010.
Εισηγητής θα είναι ο Γιάννης Φελέκης, ενώ θα σχολιάζει ο Νίκος Γιαννόπουλος, όπου θα κάνουν μια ιστορική αναδρομή από τα Ιουλιανά του ‘65 και τη μαχητική Αντίσταση, το Νοέμβρη του ‘80, τη Γένοβα και τον Δεκέμβρη του ‘08…
Η εκδήλωση έχει προγραμματιστεί για τις 8 το βράδυ στο χώρο του «Rossonero».