Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αφιερωμένη στα 100 χρόνια της οκτωβριανής επανάστασης
Εκδήλωση αφιερωμένη στα 100 χρόνια από τον Κόκκινο Οκτώβρη, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή από την Τομεακή Οργάνωση Τρικάλων της ΚΝΕ με μεγάλη συμμετοχή μαθητών και νέων εργαζομένων.
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε με μορφή πλούσιας και ενδιαφέρουσας συζήτησης, με εισηγητή τον Άρη Ευαγγελίδη, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ. Στη συζήτηση απασχόλησαν ζητήματα σχετικά με την ελευθερία και τη δημοκρατία στο σοσιαλισμό, η δυνατότητα οικοδόμησης σοσιαλισμού στην Ελλάδα όπως και το πώς σήμερα μπορεί να γίνει και να επικρατήσει η επανάσταση.
Στον χώρο λειτουργούσε έκθεση με παλιές και νέες εκδόσεις της «Σύγχρονης Εποχής».
T.Σ Τρικάλων της ΚΝΕ