Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Αλγεινή εντύπωση προκαλούν και την τρέχουσα εορταστική περίοδο τα μικρά παιδιά που βρίσκονται στο κέντρο των Τρικάλων και ζητιανεύουν.
Είναι γνωστό τοις πάσι ότι είναι θύματα συμμοριών που τα ωθούν στην επαιτεία προκειμένου να προσποριστούν οικονομικό όφελος εις βάρος τους.
Αρκετοί συμπολίτες μας λυγίζουν στη θέα των μικρών παιδιών ηλικίας από 5 έως 12 ετών και δίνουν λίγα χρήματα, καθώς όπως φαίνεται αγνοούν τη δράση των συμμοριών που έχουν εξαπλωθεί σε όλη την Ελλάδα.
Είναι προτιμότερο να τους προσφέρουμε κάτι φαγώσιμο αν θέλουμε να τα βοηθήσουμε παρά χρήματα που θα πάνε στις τσέπες επιτήδειων…