Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ελπιδοφόρο μήνυμα από τα «Τρίκαλα B.C. Aries»

Τα «Τρίκαλα B.C. Aries», κάθε άλλο παρά ομάδα που κουβαλά προβλήματα, έδειξε στον εκτός έδρας αγώνα πρωταθλήματος με τον ΠΑΟΚ.
Αισθητά βελτιωμένη η ομάδα των Τρικάλων με τις νέες προσθήκες παιχτών, «ζόρισε» τους γηπεδούχους.

Η ομάδα των Τρικάλων μπήκε πολύ καλά στο παρκέ με τους γηπεδούχους να έχουν «απαντήσεις» και το 14-9 ήταν το σκορ της 1ης περιόδου.
Στην 2η περίοδο, οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την απόδοσή τους αλλά και οι παίχτες της ομάδας των Τρικάλων, παρουσιάζονταν ανταγωνιστικοί με αποτέλεσμα ημιχρόνου το 33-28.

Στην 3η περίοδο το σκορ έγινε 40-38 αλλά ήρθε με 9-2 επιμέρους σκορ οι γηπεδούχοι πήγαν με 49-40  για την τελευταία περίοδο.
Η ομάδα των Τρικάλων με σερί 7-0 έφερε το σκορ στο καλάθι  και σπατάλησαν 3 επιθέσεις για να ισοφαρίσουν ή και να προσπεράσουν στο σκορ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν και να πάρουν την νίκη με 58-54.

ΤΡΙΚΑΛΑ: Τέιμς 10 (1), Τάλτον 7 (1), Τέγιτς 5, Μόρις 7 (1), Φιλντς 6, Ρίτσαρσον 9 (1), Λούντζης 7 (1), Σλαφτσάκης 3

Το ερχόμενο Σάββατο η ομάδα των Τρικάλων θα υποδεχτεί τον ΓΣΛ Φάρο σε έναν από τους «τελικούς» που ακολουθούν και θα κρίνουν το αγωνιστικό μέλλον για τα «Τρίκαλα B.C. Aries».