Εντυπωσιακή η Φήκη… με τριάρα κόντρα στον Ναυπακτιακό Αστέρα (φωτο)

Το αήττητο σερί των 4 τελευταίων αγώνων διατήρησε σήμερα ο ΠΟ Φήκης που επικράτησε εύκολα του Ναυπακτιακού Αστέρα με 3-0.

Από το 1ο λεπτό οι παίκτες του Νίκου Μανούρα δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους φιλοξενούμενους και ξεκίνησαν να απειλούν τα καρέ του τερματοφύλακα Αναστασόπουλου.

Η υπεροχή της Φήκης καρποφόρησε τελικά στο 42ο λεπτό όταν από σουτ του Ιωάννου και ασθενή απόκρουση του Αναστασόπουλου, ο Νίκος Σκόνδρας από κοντά έκανε το 1-0.

Στο 2ο μέρος το γκολ ήρθε στο 80ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά του Γιάννη Σκόνδρα μετά από εκτέλεση κόρνερ ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Νίκος Σκόνδρας στο 89ο λεπτό.

Με τη λήξη της αναμέτρησης οι φίλοι της Φήκης ξέσπασαν σε χειροκροτήματα για την σπουδαία αυτή εμφάνιση που την ανέβασε στην 3η θέση της βαθμολογίας.

ΠΟ Φήκης: Ντάσκας, Γιαννούλας (46΄Πολυζόπουλος), Γκαντιάς, Ζήσης, Σκόνδρας Γ., Σιαμαντάς, Γεωργάκης (80’ Πατρώνης), Καλαμαράς, Σκόνδρας Ν., Ιωάννου (80’ Κατσαντώνης), Νικλητσιώτης Απ. (60’ Τσιώλης),

Author: trikalanews