Σήμερα, Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2022, κλιμάκιο του ΣΥΡΙΖΑ – Προοδευτική Συμμαχία Τρικάλων συνεχίζοντας τις επαφές με τους πολίτες του Νομού, καταγράφοντας τα προβλήματά τους και παρουσιάζοντας το πρόγραμμα του κόμματός μας για ένα προοδευτικό και εναλλακτικό μοντέλο διακυβέρνησης, επισκέφθηκε τη λαϊκή αγορά των Τρικάλων.
Στις συνομιλίες με τους παραγωγούς, τους εμπόρους και τους καταναλωτές τονίστηκε από όλες τις πλευρές το ιδιαίτερα αυξημένο κόστος παραγωγής των αγροτικών προϊόντων, καθώς και το δυσβάσταχτο κόστος του καταναλωτή.
Είναι, πλέον, ορατό σε όλους τους πολίτες, ότι η ακρίβεια έχει υπογραφή Μητσοτάκη, ο οποίος ούτε θέλει ούτε μπορεί να αντιμετωπίσει τα τεράστια προβλήματα επιβίωσης που αντιμετωπίζουν οι έλληνες πολίτες, για αυτό καθίσταται επιτακτική η ανάγκη μιας προοδευτικής διακυβέρνησης του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ που θα λειτουργεί με βάση τις ανάγκες της κοινωνικής πλειοψηφίας και όχι υπέρ των ολιγαρχών.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.