Το Εθνικό Κέντρο Άμεσης Βοήθειας (ΕΚΑΒ) στα Τρίκαλα επισκέφθηκε σήμερα ο εν δυνάμει υποψήφιος βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ- ΠΣ Γιώργος Τσιάκαλος. Έπειτα από μία διεξοδική συζήτηση με τους εργαζόμενους του ΕΚΑΒ, που είναι ένας νευραλγικός τομέας εργασίας, προέκυψαν τα παρακάτω συμπεράσματα:
1. Παρατηρείται έλλειψη ανθρώπινου δυναμικού για να καλύψει πλήρως τις ανάγκες
2. Η αναγκαιότητα περαιτέρω προσλήψεων σχετίζεται και με το γεγονός των επιπλέον αρμοδιοτήτων του ΕΚΑΒ όπως τα τηλεφωνικά ραντεβού ασθενών στο νοσοκομείο, τα επείγοντα περιστατικά, τα εξιτήρια κ.ό.κ
3. Υπάρχει κατακόρυφη αύξηση φόρτου εργασίας
4. Να ενταχθεί ο συγκεκριμένος τομέας εργασίας στα βαρέα και ανθυγιεινά επαγγέλματα
5. Απαιτείται αύξηση μισθών
Τέλος ευχαρίστησε όλους τους εργαζόμενους για τη φιλοξενία και την εγκάρδια υποδοχή.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.