Έργα συνολικού προϋπολογισμού 1.000.000 ευρώ προχωρούν προς υλοποίηση στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα για την Περιφερειακή Ενότητα Τρικάλων, από την Περιφέρεια Θεσσαλίας.
Συγκεκριμένα ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός, υπέγραψε την διάθεση των πιστώσεων από πόρους του Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων της Περιφέρειας Θεσσαλίας για το έργο «Αποκατάσταση βατότητας – άρση καταπτώσεων Π.Ε. Τρικάλων», προϋπολογισμού 850.000 ευρώ και την σύμβαση κατασκευής του έργου «Βελτίωση- Ασφαλτόστρωση εισόδου Κόρης–Εργολαβία», προϋπολογισμού 150.000ευρώ. Το έργο αφορά σε εργασίες βελτίωσης της πρόσβασης στον οικισμό της Κόρης του Δήμου Τρικκαίων. Θα εκτελεστούν εργασίες χωματουργικών, τεχνικών , οδοστρωσίας, ασφαλτικών και σήμανσης.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.