Φιλική ισοπαλία για τον ΑΟ Τρίκαλα

Δεν είχε νικητή η φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο Φιλιππούπολης ανάμεσα στην Ελασσόνα και τον ΑΟ Τρίκαλα.

Οι δύο ομάδες σκόραραν από ένα γκολ.

Τα Τρίκαλα είχαν πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο μέρος να διευρύνουν τον δείκτη του σκορ.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός έπεσε και με τις πολλές αλλαγές, αλλά και πάλι οι του ΑΟΤ είχαν τις ευκαιρίες τους, όπως καλές στιγμές στο Β 45λεπτο είχε και η ομάδα της Ελασσόνας.

Επόμενο φιλικό πάλι στο γήπεδο της Φιλιππούπολης την Τετάρτη 24 Αυγούστου με τον Απόλλωνα Λάρισας.

Το 0-1 στο 23΄. Ωραία ενέργεια από δεξιά με Σανδραβέλη και Κουτσιανικούλη, το σουτ του τελευταίου απέκρουσε ο Γούπος και στην επαναφορά ο Αλεξίου σκόραρε. Το πρώτο γκολ του νεαρού με τη φανέλα του ΑΟΤ

Ισοφάρισε 1-1 η Ελασσόνα στο 83΄. Ο Αγρόδημος έχασε την μπάλα στην περιοχή και ο Κουκούλης σκόραρε σε κενή εστία.

ΑΟΤ: Γρηγοριάδης-Σανδραβέλης-Νιάρος-Παπακώστας-Ριζογιάννης-Γκοβίνας-Θ. Κυρίτσης-Γ. Κυρίτσης-Κουτσιανικούλης-Αλεξίου-Λώττας
ΑΟT Β ημίχρονο: Γρηγoριάδης (55΄Μπουρούσης), Λουκάς, Κατσαντώνης, Μπακρατσάς, Γεωργάκης, Αγρόδημος, Κωστόπουλος, Νικλητσιώτης, Νίντος,Κοντογεώργος, Τσιαφίτσας

ΠΟΕ: Γούπος, Κακάμης, Νταμπώσης,Λαγός,Περτζιόνι, Κοντοθανάσης, Γκαμπέτας,Σουγλής,Βλαχάκης,Ματούλας,Τόλιος

Αναπληρωματικοί Ελασσόνα: Φουρτούνας, Ιγγλέζος, Καραγκούνης, Γκουτζουρέλας, Καραμούλας, Κουκούλης,Τσάτσος, Καραλούλης, Μπανούσης, Πανταζής, Σεμερτζίδης, Κουρδής, Αγρογιάννης, Περπέρας