Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη κεκλεισμένων των θυρών στο «Αλεξάνδρειο», τα «Τρίκαλα B.C. Aries», ηττήθηκαν από τον Άρη Θεσσαλονίκης.
Οι «κίτρινοι» επικράτησαν πολύ εύκολα με 75-58 στο παιχνίδι που αποτέλεσε επί της ουσίας την πρόβα τζενεράλε ενόψει των επίσημων αγώνων.
Η ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη προηγήθηκε πολύ νωρίς με 13-3 και ανέβασε την διαφορά στο +18 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Τα Τρίκαλα μείωσαν τη διαφορά στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης, όχι όμως περισσότερο από τους επτά πόντους (47-40), με αποτέλεσμα οι "κίτρινοι" να φτάσουν σχετικά εύκολα στην επικράτηση.
Τα δεκάλεπτα: 20-14, 39-21, 55-43, 69-54, 75-58
Τρίκαλα BC Aries (Μέξας): Τζόουνς 19, Λούντζης 12 (3), Σλαφτσάκης 9 (1), Καραγιώργος 1, Χέιλ 3, Φέισι 10, Καλογιαννίδης 1, Σκουλούδης, Τάταρης 3.