Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σημαντικές επαφές με Εκπροσώπους παραγωγικών Φορέων του Νομού είχε κατά την παραμονή του στα Τρίκαλα ο Επικεφαλής της διπλωματικής αντιπροσωπείας της Ταϊπέι στην Ελλάδα Sherman S. Kuo που βρέθηκε στα Τρίκαλα φιλοξενούμενος του Βουλευτού Τρικάλων της Ν.Δ. και πρώην Υπουργού Κώστα Σκρέκα.
Στο περιθώριο των σημαντικών συναντήσεων ξεναγήθηκαν στις Μονές των Μετεώρων και σε λοιπά αξιοθέατα της περιοχής.
Ο Sherman S. Kuo παρακολούθησε την εκδήλωση για την επέτειο της 17ης Νοεμβρίου στο Μουσικό Σχολείο Τρικάλων και προχώρησε σε μια πολύ σημαντική δωρεά προς αυτό.
Ο κ. Σκρέκας διατηρεί άριστες σχέσεις με την διπλωματική αντιπροσωπεία μιας εκ των πλέον δυναμικά ανερχόμενων χωρών της Ασίας και προσβλέπει σε δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με Τρικαλινές επιχειρήσεις που έχουν εξαγωγικό προσανατολισμό.