Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Μετά τον Δήμο Τρικκαίων …βραβείο δόθηκε και στην Περιφέρεια Θεσσαλίας στο πλαίσιο του 2ου Συνεδρίου για τις «έξυπνες πόλεις».
Με την φράση «Χρειαζόμαστε επανάσταση στην ψηφιακή οικονομία», ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός, παρέλαβε και αυτός …βραβείο.
Σύμφωνα με την σχετική ανακοίνωση «Η Θεσσαλία βραβεύτηκε για το σχεδιασμό ολοκληρωμένης ψηφιακής στρατηγικής και την υλοποίηση έργων στους τομείς Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, Ενεργειακής Κατανάλωσης, Κοινωνικής Συνοχής, Περιβαλλοντικής Διαχείρισης, Πολιτιστικής Κληρονομιάς και Βιώσιμης Αστικής Ανάπτυξης».
Καλά, που τα είδαν όλα αυτά οι προσφέροντες βραβεία, ή όποιος πήγε στο Συνέδριο έφευγε και με …βραβείο;