Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στο Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Βόλου, διοργανώθηκε το 3ο ποδοσφαιρικό τουρνουά «Σκοράρουμε για το χαμόγελο» από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Θεσσαλίας για τον εθελοντικό Οργανισμό «Το Χαμόγελο του Παιδιού».
Στο τουρνουά συμμετείχαν παιδικές ομάδες των δημοτικών Σχολείων του Νομού, καθώς και ομάδες από τις παιδικές ποδοσφαιρικές Ακαδημίες.
Από την πλευρά της Ελληνικής Αστυνομίας, το Τμήμα Τροχαίας Βόλου συμμετείχε με 3 διαφορετικά οχήματα (ανακριτικό, γερανοφόρο όχημα και μοτοσικλέτα) και ενημέρωνε μικρούς και μεγάλους για θέματα τροχαίας και οδικής ασφάλειας.