Τρωκτικό σουλατσάρει ανενόχλητο στην καρδιά της πόλης
Μια ιδιαίτερα ανησυχητική συνάντηση είχε ο φακός του Trikalanews.gr, στην καρδιά της πόλης αφού βρέθηκε μπροστά σε έναν ανενόχλητο ποντικό, που «έσκασε» μέσα από φρεάτιο στην περιοχή όπου φιλοξενείται η λαϊκή αγορά αναζητώντας τροφή.
Συμπαθέστατος στην όψη αλλά δεν παύει η παρουσία του να προβληματίζει. Λόγω της ιδιαίτερης φύσης της περιοχής καλό θα είναι ο Δήμος να μεριμνήσει μιας και φαίνεται ότι ένα απλό πέρασμα με λίγο νερό δεν αρκεί.
Ο μικρούλης πάντως φαίνεται να έχει αρχίσει ήδη να «χορεύει» στη γειτονιά και σίγουρα στον χορό του θα έχει κι άλλους καλεσμένους…
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/05/5-1024x768.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-2-1024x731.jpg)