Ήττα για τις Κορασίδες του Ασκληπιού

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες του Ασκληπιού το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στο Βόλο από την Αργώ με σκορ 3-0.

Οι παίκτριες του Ασκληπιού δεν μπήκαν στο ρυθμό του αγώνα σε καμία στιγμή ,παρά μόνο στο 3ο σετ, και πραγματοποιώντας μια άσχημη εμφάνιση γνώρισαν την ήττα απο έναν ανώτερο αντίπαλο.

Τα 2 πρώτα σετ δεν αντέχουν σε κριτική αφού ήταν καθολική η ανωτερώτητα των γηπεδούχων και επιβλήθηκαν άνετα νε 25-9 και 25-15.

Η αντίδραση για τον Ασκληπιό ήρθε στο 3ο σετ πού πίεσε πολύ στο σερβίς και με καλές επιθετικές επιλογές ήταν κοντά στο σκορ 5-4, 12-10, 19-21.

Κάποια λάθη όμως στην επίθεση και η έλλειψη αυτοσυγκέντρωσης δεν τις επέτρεψαν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο και έχασαν το σετ με 25-22 .