Καλός επιθετικά με λάθη στην άμυνα 2-2 ο ΑΟΤ με Βόλο

Ένα φιλικό παιχνίδι που έδωσε πολλά συμπεράσματα έδωσε ο Α Ο Τρίκαλα με τον ΝΠΣ Βόλο στο στάδιο.

Το φιλικό είχε 4 γκολ, ένα δοκάρι για τους φιλοξενούμενους και πολλές ευκαιρίες επιθετικά και για τις δύο ομάδες. Αμυντικά όμως και πάλι τα Τρίκαλα δέχονται εύκολα το γκολ και αυτό είναι ένα ζήτημα που πρέπει να διορθωθεί ενόψει των επίσημων αγώνων του. Γενικά ήταν ένα καλό παιχνίδι παρά τον φιλικό του χαρακτήρα με τις ομάδες πλέον να αναμένουν πότε επιτέλους θα αρχίσει αυτό το έρμο το πρωτάθλημα.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0 ενώ τα γκολ μπήκαν στην επανάληψη.Στο 21΄ ακυρώθηκε γκολ των Τρικάλων με τον Πάνο να βγαίνει από πίσω σε φάση οριακή που προκάλεσε διαμαρτυρίες από την εξέδρα.

Στο 41΄οριζόντιο δοκάρι ο ΝΠΣ Βόλος σε πλασέ του Ηλιόπουλου στην περιοχή.

49΄1-0. Ο Πάνος σέντραρε από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Ηλιόπουλος κατέβασε την μπάλα ωραία και με πλασέ σκόραρε.

66΄ 1-1. Πέναλτι κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι σε ανατροπή του Δερμιτζόγλου από τον Ταϊρη. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Γκαρσία.

73΄1-2. Ο Ντεντάκης από δεξιά την σέντρα και ο Φράγκος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

84΄2-2. Ο Πάνος σέντρα από δεξιά πάλι στο δεύτερο δοκάρι , ο Σταματάκος ήρθε με φόρα και με πλασέ ισοφάρισε.

Α Ο Τρίκαλα ( Ντόστανιτς) : Ταϊρης, Ρούνεϊ ( 83 Σταματάκος), Γκατζολάρι ( 83΄Σιαλμάς), Γκότοβος, Ηλιάδης ( 67΄Γιουκαρής), Κέζος ( 67΄Συριόπουλος), Νιάρος ( 67΄Μακρίδης), Πάνος, Συμελίδης ( 83΄Μακρίδης), Τριανταφυλλάκος (67΄Μαντιανί), Τσιμίκας ( 67΄Ράντι)

ΝΠΣ Βόλος (Φεράντο) : Καραγκιολίδης ( 46΄Μπουργάνης), Ντεντάκης, Ρούσος, Γκαλίτσιος ( 46΄Καρρίκι), Μάντζης ( 46΄Πίσπας), Καμπαγιέρο, Κότο ( 53΄Λόπεζ), Πίτου Γκαρσία, Ηλιόπουλος ( 46΄Φράγκος), Δώρης ( 8΄λ.τρ. Κορέλας), Ουνγιαλίδης ( 53΄Δερμιτζόγλου)