Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Την ερχόμενη Κυριακή, ο Μορφωτικός και Εκπολιτιστικός Σύλλογος Δρακότρυπας «Η Ανάπλαση», διοργανώνει ημερήσιο Σεμινάριο πρώτων βοηθειών.
«Αναλογιζόμενοι την απόσταση του χωριού μας από το κοντινότερο κέντρο υγείας και τον χρόνο που χρειάζεται ώστε να έρθει ασθενοφόρο από το Μουζάκι, η γνώση πρώτων βοηθειών δεν είναι απλά εγκυκλοπαιδική γνώση αλλά ανάγκη!», αναφέρουν οι διοργανωτές του Σεμιναρίου.