Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Έκτακτη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου Πύλης.
Η απόφαση της Τράπεζας Πειραιώς να καταργήσει το υποκατάστημα της στην Πύλη, έχει προκαλέσει …ξεσηκωμό του Δήμου.
Αύριο στις 11 το πρωί, συγκαλείται εκτάκτως το Δημοτικό Συμβούλιο «για συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με την αιφνίδια κίνηση της διοίκησης της τράπεζας Πειραιώς για την κατάργηση της λειτουργίας του υποκαταστήματός της στην Πύλη», όπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση και προστίθεται πως «με δεδομένο το γεγονός ότι αυτό θα αποτελέσει την "ταφόπλακα" της αναπτυξιακής πορείας του Δήμου Πύλης και της ευρύτερης περιοχής, η συνεδρίαση κρίνεται κατεπείγουσα, διότι θίγονται άμεσα τα συμφέροντα της περιοχής και του Δήμου»…