Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Ο Σύλλογος Κρητών Ν. Τρικάλων «O Ψηλορείτης» διοργανώνει εκδήλωση για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης βασιλόπιτας, που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου στις 11 το πρωί στα γραφεία του Συλλόγου (οδός Μέβιν Νέλσων αρ.2).
Στην εκδήλωση θα γίνει επίσης η καθιερωμένη ετήσια βράβευση των παιδιών των μελών του Συλλόγου, που κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος πέτυχαν την εισαγωγή τους σε σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.