Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Στο κτίριο της Δωροθέας Σχολής έκοψε την Πρωτοχρονιάτικη πίτα η Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων και ο Σύλλογος Φίλων της Δημοτικής Φιλαρμονικής.
Με την παρουσία τους τίμησαν την εκδήλωση ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης Τρίκκης και Σταγών κ. Χρυσόστομος, ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου, ο Αντιδήμαρχος Παιδείας και Πολιτισμού κ. Άκης Αναστασίου, ο πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Μιχάλης Λάππας, ο πρώην Δήμαρχος Τρικκαίων Κωνσταντίνος Παπαστεργίου, πρώην αντιδήμαρχοι και δημοτικοί σύμβουλοι, η Προϊσταμένη του τμήματος Πολιτισμού και Αθλητισμού Μαρίζα Τσιούτσια, γονείς των μικρών μουσικών της φιλαρμονικής, φίλοι και σπουδαστές-μουσικοί της Σχολής Μονίμων Υπαξιωματικών συνοδευόμενοι από την Υπολοχαγό (ΠΖ) Σοφία Τσιτσιμπίκου.
Προηγήθηκε μια μικρή συναυλία της φιλαρμονικής προς τους παρευρισκόμενους και ακολούθησε τιμητική βράβευση προς τον Παύλο Ρουσιαμάνη για την πολυετή προσφορά του στη Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων.
Τυχεροί της βραδιάς η κα. Κόντου, και η μικρή Ειρήνη Αργύρη, μέλος της φιλαρμονικής.