Ο Υπουργός Περιβάλλοντος κι Ενέργειας, Κώστας Σκρέκας, έκανε την ακόλουθη δήλωση: «Κατανοώντας πλήρως τις ανάγκες της Αυτοδιοίκησης για αξιοποίηση κτιρίων κι άλλων υποδομών, προκειμένου να βελτιώσει τις λειτουργίες της και τις υπηρεσίες της προς τους πολίτες, στο Υπουργείο Περιβάλλοντος κι Ενέργειας αποφασίσαμε να παραχωρήσουμε το κτίριο που στέγαζε το Δασονομείο Καστανιάς, στον Δήμο Μετεώρων. Είμαι βέβαιος ότι ο Δήμος με την τωρινή και κάθε μελλοντική του διοίκηση θα κάνει την καλύτερη δυνατή αξιοποίηση του ακινήτου, προς όφελος των δημοτών, των κατοίκων και των επαγγελματιών της πόλης».
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.