Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Επίσκεψη στην κεντρική αγορά της πόλης των Τρικάλων πραγματοποίησε ο Βουλευτής Τρικάλων και πρώην Υπουργός Ανάπτυξης Κώστας Σκρέκας.
Ο Βουλευτής, αντάλλαξε ευχές για την νέα χρονιά με τους πολίτες και συζήτησε με τους επαγγελματίες για τις πωλήσεις και την κίνηση στην αγορά κατά την διάρκεια των γιορτών.
Άκουσε τις αγωνίες που του εξέφρασαν οι καταστηματάρχες και οι έμποροι της λαϊκής αγοράς για την πορεία της οικονομίας το 2018 αφού η δυσβάσταχτη φορολογία και οι υποχρεώσεις προς τα ασφαλιστικά ταμεία και την Εφορία προκαλούν οικονομική αφαίμαξη στους πολίτες, μειώνοντας την αγοραστική δύναμη των πολιτών με αποτέλεσμα την πτώση της κατανάλωσης.
Ο κ. Σκρέκας ανέφερε ότι «η μόνη λύση για την ισχυρή ανάκαμψη της οικονομίας είναι η άμεση και δραστική μείωση της φορολογίας».