Κύπελλο Αλπικών: Στην πρώτη θέση η Τσιόβολου – Ακολούθησαν η Μαρμαρέλη και η Παλαντζά

Πρώτες στις μικρές η Ζίκου, η Παπαγεωργίου και η Κάτσικα

Η Μαρία-Ελένη Τσιοβόλου ολοκλήρωσε την χρονιά στην κορυφή της βαθμολογίας, στο Κύπελλο Ελλάδας, στα αλπικά αγωνίσματα της χιονοδρομίας, στις γυναίκες, με 100β. Την 21χρονη αθλήτρια του ΕΟΣ Βόλου ακολούθησαν η Φανή Μαρμαρέλη του Πανσεραϊκού με 89β. και στην τρίτη θέση η Ραφαηλία Παλαντζά του Έσπερου με 67βαθμούς.

Την πρώτη θέση στις κορασίδες 1 την κατέκτησε η Ελένη Ζίκου του ΕΟΣ Λάρισας, στις κορασίδες 2 η Άρτεμις Παπαγεωργίου του ΕΟΣ Πατρών και στις παγκορασίδες η Ιωάννα Κάτσικα του Έσπερου.

Στις βαθμολογίες συλλόγων ο ΕΟΣ Βόλου πήρε τις πρωτιές σε Γυναίκες, ο ΕΟΣ Λάρισας στις Κορασίδς 1, ο ΕΟΣ Πατρών στις Κορασίδες 2 και ο ΕΟΣ Πειραιώς στις Παγκορασίδες.

Οι τελικές βαθμολογίες Γυναικών, Κορασίδων 1, Κορασίδων 2 και Παγκορασίδων, του Κυπέλλου Ελλάδας στα αλπικά αγωνίσμαυτα της χιονοδρομίας:

  • Γυναίκες

═ ═ ═ ═ ═ ═

  1. Τσιόβολου Μαρία-Ελένη (ΒΟΛ) 100β. (SL 50 – GS 50)
  2. Μαρμαρέλη Φανή (ΠΑΝΣΕΡ) 89 (65-24)
  3. Παλαντζά Ραφαηλία (ΕΣΠ) 67 (45-22)
  4. Μούλια Μαρία (ΕΣΠ) 59 5. Τζίμπα Χριστίνα (ΘΕΣ) 43 6. Παπαστάθη Μαρία-Αικατερίνη (ΕΟΠ) 41 7. Καλτσογιάννη Μαρία-Νικολέτα (ΒΟΛ) 32 8. Ασβεστά Άννα (ΒΟΛ) 31 9. Γιαννούλη Όλγα-Αγγελική (ΜΕΤ) 25 10. Σωτηροπούλου Βασιλική (ΣΑΧΟΠ) 25 11. Ζίκου Σταματία (ΛΑΡ) 24 12. Δημητρώφ Ευριδίκη (ΒΟΛ) 20 13. Αγορογιάννη Μαρία (ΛΑΡ) 19 14. Θωμοπούλου Ελένη (ΑΧΑ) 16 15. Μιχαηλίδου Αναστασία (ΚΑΣ) 15 16. Τζούδα Αιμιλία (ΠΑΤ) 11 17. Μακαντάση Φωτεινή (ΑΧΑ) 8 18. Φινέ Ελένη-Ιορδανέτα (ΑΚΟΛ) 6 19, Μάλλιου Ελένη-Άννα (ΜΟΤΙΟΝ) 5β.

Βαθμολογία σωματείων στις Γυναίκες: 1. ΕΟΣ Βόλου 183β. 2. Έσπερος 126 3. Πανσερραϊκός 89β.

  • Κορασίδες 1

═ ═ ═ ═ ═ ═ ═ ═

  1. Ζίκου Ελένη (ΛΑΡ) 115β. (GS 40 – SL 75)
  2. Γκοντούρα Μαρίνα-Πραξιθέα (ΒΟΛ) 90 (50-40)
  3. Φιλιππίδη Ειρήνη (ΣΑΧΟΠ) 60 (30-30)
  4. Μαμούζη Ελένη (ΝΑΟ) 43 5. Αθανάσα Βασιλική (ΤΡΙ) 32 6. Βραβοσίνου Χλόη-Σοφία (ΕΔΕ) 32 7. Λεφούση Αναστασία (ΝΑΟ) 32 8. Γεωργιάδου Μαρία (ΛΑΡ) 31 9. Γκίκα Σοφία (ΒΟΛ) 31 10. Σμπίλλη Αναστασία (ΠΑΤ) 28 11. Καλτσίδου Μιχαέλ (ΑΛΠΙΣ) 25 12. Πασπαλιάρη Γεωργία-Αιμιλία (ΑΧΑ) 24 13. Τσιαμήτα Στεργιάννα (ΒΟΛ) 21 14. Ντούσκου Ουρανία-Μαρίνα (ΑΛΠΙΣ) 20 15. Κουκουρδή Ερμιόνη (ΒΕΡ) 13 16. Ιγγλέζου Παναγιώτα (ΑΡΑ) 10 17. Καντώνια Φανή (ΛΑΡ) 9 18. Τόττα Νεφέλη (ΓΡΕ) 9 19. Πάτρα Μαρία (ΑΡΑ) 8 20. Σιάρκου Ευαγγελία (ΣΕΡ) 8 21. Τερζάκη Μελίνα (ΕΣΠ) 8 22. Παπακώστα Νιόβη (ΑΡΑ) 8 23. Μπαλάτου Μαρία (ΚΑΤ) 8 24. Μυγιάκη Νεφέλη (ΕΣΠ) 8 25. Χατηεμμανουήλ Λυδία (ΕΣΠ) 5 26. Αραποστάθη Αναστασία (ΑΧΑ) 4 27. Γκιζέλη Λυδία (ΑΧΑ) 3 28. Καραϊβάνη Αικατερίνη (ΣΕΡ) 3 29. Κατσάνου Ιωάννα (ΚΑΣ) 2β.

Βαθμολογία σωματείων στις Κορασίδες 1: 1. ΕΟΣ Λάρισας 155β. 2. ΕΟΣ Βόλου 142 3. ΕΟΣ Νάουσας 75β.

  • Κορασίδες 2

═ ═ ═ ═ ═ ═ ═ ═

  1. Παπαγεωργίου Άρτεμις (ΠΑΤ) 85β. (GS 50 – SL 35)
  2. Γεωργιάδη Θεοπίστη (ΛΑΡ) 82 (12-70)
  3. Σμπίλλη Άννα (ΠΑΤ) 70 (30-40)
  4. Παπαχατζή Μαρία-Κωνσταντίνα (ΛΑΡ) 64 5. Σκλατινιώτη Ευαγγελία (ΣΑΧΟΠ) 45 6. Πάτση Δέσποινα (ΕΣΠ) 41 7. Μιχαλοπούλου Αλεξάνδρα (ΝΑΟ) 41 8. Κορρέ Αγγελική (ΕΟΠ) 37 9. Μανώλογλου Αλεξάνδρα (ΕΣΠ) 30 10. Πασχαλίδη Αθηνά-Μαρία (ΕΟΠ) 29 11. Πετσινάρη Εριέττα (ΑΛΠΙΣ) 27 12. Χορταρέα Αθηνά (ΑΛΠΙΣ) 27 13. Γαλερίδου Αλίκη (ΑΘΗ) 22 14. Βασιλείου Ιλεάνα (ΠΑΤ) 11 15. Χατζηελευθερίου Άρτεμις (ΕΟΠ) 11 16. Παπακώστα Σεμέλη (ΑΡΑ) 10 17. Αρβανίτη Ελένη (ΑΘΗ) 8 18. Μήλιου Μιχαέλα (ΚΑΣ) 8 19. Ψωματάρη Δανάη (ΑΡΑ) 8 20. Πραπαβέση Δέσποιανα (ΦΛΩ) 7 21. Προβατά Χριστίνα (ΑΧΑ) 6 22. Γκότση Αικατερίνη (ΣΕΡ) 5 23. Κοκκινάκη Μαρία (ΓΡΕ) 4 24. Πετρίδου Δέσποινα (ΦΛΩ) 3 25. Κουκουτέγου Χρυσούλα (ΒΕΡ) 3 26. Κανελλοπούλου Ευαγγελία (ΑΧΑ) 2 27. Σιαμκούρη Ευριδίκη (ΦΛΩ) 2 28. Ζιαμπάκα Ζωή (ΝΑΟ) 1 29. Πετρά Παναγιώτα (ΝΑΟ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στις Κορασίδες 2: 1. ΕΟΣ Πατρών 166β. ΕΟΣ Λάρισας 146 3. ΕΟΣ Πειραιώς 77β.

  • Παγκορασίδες

═ ═ ═ ═ ═ ═ ═ ═ ═

  1. Κάτσικα Ιωάννα (ΕΣΠ) 105β.
  2. Παπαδακάκη Αλεξάνδρα (ΑΘΗ) 102
  3. Κορρέ Ασημίνα-Χριστίνα (ΕΟΠ) 80
  4. ΕλαιοπούλουΜουρίκη Άρτεμις (ΕΟΠ) 71 5. Αναγνώστου Μαρία (ΓΡΕ) 64 6. Καραγγιαννάκου Μαριάννα (ΠΑΝΣ) 63 7. Γεωργιάδου Δήμητρα-Μπραζίλια (ΛΑΡ) 62 8. Γουργιώτη Μαρία-Ηλέκτρα (ΛΑΡ) 60 9. Μαμούζη Γεωργία (ΝΑΟ) 41 9. Νοβατσίδου Ελισσάβετ (ΚΑΣ) 41 11. Μέντζιου Ίρις (ΓΡΕ) 40 11. Κορτέση Δήμητρα (ΑΧΑ) 40 13. Αναστασιάδου Δέσποινα (ΒΟΛ) 38 14. Γεροβασίλη Όλγα (ΒΟΛ) 36 14. Κλαουδάτου Αλεξάνδρα (ΒΟΛ) 36 14. Πετρίδου Χρυσοβαλάντη (ΦΛΩ) 36 14. Τζιμογιάννη Μαρία-Νεφέλη (ΒΕΡ) 36 18. Μπελέση Ναυσικά (ΕΟΠ) 35 19. Δοξαρά Μυρτώ (ΑΧΑ) 32 20. Σβαρνά Αικατερίνη (ΦΛΩ) 27 21. Καρακώνη Αλκινόη (ΜΟΤΙΟΝ) 23 22. Παπαβασιλείου Φρειδερίκη (ΝΑΟ) 21 23. Ροδίτη Αλεξάνδρα (ΑΧΑ) 16 23. Κατσάνου Θεοδότα-Ραφαηλία (ΚΑΣ) 16 25. Μωραΐτη Αγγελική (ΑΧΑ) 14 25. Γούλα Αικατερίνα (ΑΧΑ) 14 27. Σαμαρά Νικολέτα (ΝΑΟ) 12 28. Σιαμκούρη Σοφία (ΦΛΩ) 11 29. Αναστασιάδου Μαρία (ΠΑΝΣ) 10 29. Σλημιστινού Αικατερίνη (ΚΑΣ) 10 31. Μπέη Αθανασία (ΒΟΛ) 9 32. Λιανού Αικατερίνα (ΛΑΡ) 7 33. Αντιφάκου Ελένη (ΝΑΟ) 6 33. Καφεστίδου Κωνσταντίνα (ΣΕΡ) 6 35. Παπαχρήστου Αθανασία (ΑΧΑ) 4 35. Μπαλικτσή Αναστασία (ΠΑΝΣ) 4 37. Χρήστου Φρειδερίκη (ΦΛΩ) 3 38. Κυπουρού Στεργιανή (ΠΑΝΣ) 2 38. Χόιδα Ιωάννα-Δωρεθέα (ΕΣΠ) 2 40. Καρπουζά Ναταλία (ΛΑΡ) 1β.

Βαθμολογία σωματείων στις Παγκορασίδες: 1. ΕΟ Πειραιώς 186β. 2. ΕΟΣ Λάρισας 121  3. ΕΟΣ Αχαρνών 120β.



©2020 Trikalanews from TNEWSGROUP

To trikalanews.gr χρησιμοποιεί cookies. Με την επίσκεψή σας συμφωνείτε με τους Όρους. Διαβάστε ΠερισσότεραΑποδοχή