Κυρίαρχος ο ΑΟ Τρίκαλα… κέρδισε το Ύπατο

Μια σπουδαία νίκη που δείχνει την δυναμική του ΑΟ Τρίκαλα στην φετινή σεζόν από την στιγμή που ήρθε η ηρεμία στην ομάδα σημείωσαν οι κυανέρυθροι που επικράτησαν με 1-0 του μέχρι πρότινος πρωτοπόρου ΑΟ Υπάτου.

Ο Νίκος Καρανίκας ήταν αυτός που με δικό του γκολ χάρισε την νίκη στους Τρικαλινούς.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας… Οι δύο ομάδες μπήκαν έχοντας το νου τους κυρίως στο πως να διαφυλάξουν τα νώτα τους. Ουσιαστικά η πρώτη καλή τελική προσπάθεια… έδωσε και το γκολ του Καρανίκα στο 39ο λεπτό.

Στην επανάληψη το Ύπατο μπήκε με σκοπό να ισοφαρίσει καθώς η ήττα στα Τρίκαλα θα του έκοψε τα φτερά στην προσπάθεια που κάνει για την 1η θέση. Έκανε ένα ξέσπασμα στην αρχή του 2ου μέρους αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα.
Έτσι οι κυανέρυθροι πήραν τη νίκη και αποθεώθηκαν από τους φιλάθλους τους που βρέθηκαν στις εξέδρες του Σταδίου.

To φιλμ του αγώνα

23′ Μακρινό σουτ άστοχο από τον Γλυνό
39’ Φάουλ του Καρανίκα η βρίσκει στον Χριστογιάννη και καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.
45+1 Σουτ του Κουσκουνά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι
48′ Φάουλ του Μπρούνο, η μπάλα περνάει άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Λέτσο
55′ Φάουλ του Ριζογιάννη η μπάλα άουτ
62’ Φάουλ του Παπουλή η μπάλα στην συμβολή των δοκών του Λέτσο
66′ Μεγάλη ευκαιρία για το Ύπατο. Ο Σπηλιώτης γύρισε για τον αμαρκαριστο Μπρούνο ο οποίος μόνος από πλεονεκτική θέση σουταρε άουτ
83′ Απίστευτη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Από σέντρα του Αλεξίου ο Κουσκουνάς εξ επαφής νικήθηκε από τον Διαμαντή

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Λέτσο, Καρανίκας, Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Κουσκουνάς, Κρητικός, Αγκαράι, Κουτσανικούλης (75’ Βαταμίδης), Αλεξίου, Γιοκέ (27΄ λ.τρ. Λουκάς), Κωστόπουλος

ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Διαμαντής, Χριστογιάννης, Ροκάι (46’ Κυπραίος),, Γλυνός, Πολύζος, Ποτουρίδης, Βρέτο, Παπουλής (88’ Κακολύρης), Σταγάκης, Ντρούγκας (46’ Σπηλιώτης), Πιαστόπουλος (77’ Σαντζάκου)

Author: trikalanews