Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Συνάντηση με το νέο Δ.Σ. του Εμπορικού Συλλόγου Λάρισας είχε ο Δήμαρχος Λαρισαίων Απόστολος Καλογιάννης.
Η συνάντηση που είχε και εθιμοτυπικό χαρακτήρα πραγματοποιήθηκε σε καλό κλίμα με τον Δήμαρχο και τον νέο Πρόεδρο των Εμπόρων Χαράλαμπο Παπαδόπουλο, να εκφράζουν την βούληση για στενή διαρκή και εποικοδομητική συνεργασία.
Από την πλευρά των Μελών του Δ.Σ. του Εμπορικού Συλλόγου, τέθηκαν σειρά ζητημάτων που αφορούν και τις επικείμενες αλλαγές στο κέντρο της πόλης, με τον Δήμαρχο να ενημερώνει για τους σχεδιασμούς του Δήμου που από το Φθινόπωρο θα αρχίζουν να υλοποιούνται.
Επίσης, ενημερώθηκαν για την απόφαση της Δημοτικής Αρχής να προχωρήσει σε μείωση των δημοτικών τελών κυρίως για τις επαγγελματικές χρήσεις, με τον Δήμαρχο να ζητά την συμβολή του Συλλόγου με την κατάθεση προτάσεων.