Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Η …μετακίνηση Τρικαλινών προς την Καλαμπάκα, βοήθησε να είναι αξιοπρεπής η εκδήλωση της «γαλάζιας» Οργάνωσης.
Με το …μαχαίρι στα χέρια έμειναν σε Ξενοδοχείο της Καλαμπάκας τα μέλη της τοπικής ΔΗΜ. Τ.Ο. της Ν.Δ. καθώς λόγω οικογενειακού προβλήματος δεν μπόρεσε να παρευρεθεί στην εκδήλωση της κοπής της πρωτοχρονιάτικης πίτας, ο τέως αναπληρωτής υπουργός οικονομικών Χρήστος Σταϊκούρας.
Τελικά ο Πρόεδρος της ΔΗΜ. Τ.Ο. Καλαμπάκας Γιώργος Γεωργίου κάλεσε τον Πρόεδρο της ΝΟΔΕ Τρικάλων Μιχάλη Μπαγιώτη, πιάσανε μαζί το μαχαίρι και κόψανε την πίτα.
Το …ανηφόρισμα «γαλάζιων» από τα Τρίκαλα, έδωσε μια ικανοποιητική εικόνα από πλευράς συμμετοχής στην εκδήλωση και αποφεύχθηκε ο τίτλος «τρεις και ο …κούκος».