Συνεχίζει συστηματικά ο Μικέλης Χατζηγάκης να αρθρογραφεί κάθε εβδομάδα μέσα από την πανελλαδική εφημερίδα «ΕΣΤΙΑ».
Στα άρθρα του παίρνει θέσεις και προτείνει λύσεις που θα μπορούσαν να βελτιώσουν την ποιότητα ζωής των πολιτών.
Μέχρι σήμερα ο νεαρός Τρικαλινός οικονομολόγος έχει γράψει περισσότερα από 60 επίκαιρα άρθρα σε σειρά καίριων ζητημάτων που απασχολούν άμεσα τους Έλληνες. Από την πρόταση του για ένα κεφαλαιοποιητικό ασφαλιστικό σύστημα μέχρι την πρόταση του αναδιάρθρωση του φορολογικού. Και από την Ελληνική εξωτερική πολιτική, μέχρι προτάσεις για προσέλκυση ξένων επενδύσεων που θα δώσουν δουλειές στους Έλληνες πολίτες.
Ο Μικέλης επιλέγει συνειδητά την κατάθεση σοβαρής και τεκμηριωμένης άποψης απέναντι στην παραγωγή πολιτικής μέσω παραπολιτικών φωτογραφιών, και δηλώνει ότι εκτιμάει και εμπιστεύεται πλήρως την κρίση των Τρικαλινών συμπολιτών του.
Τον Μάϊο θα αποφοιτήσει από το Χάρβαρντ και επιστρέφει στην γενέτειρα του τα Τρίκαλα για μόνιμη εγκατάσταση.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.