Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με επιτυχία η εκδήλωση που διοργάνωσαν η Τοπική Κοινότητα και οι νέοι του Δημοτικού Διαμερίσματος του Δήμου Πύλης.
Η Τοπική Κοινότητα Καλογήρους οι Νέοι του Χωριού , με την συνεργασία του Δήμου Πύλης συνδιοργάνωσαν χθες παραδοσιακό λαϊκό γλέντι στην πλατεία του Χωριού και παράλληλα παράσταση Καραγκιόζη παρουσία αρκετού κόσμου.
Με «σύμμαχο» τις καιρικές συνθήκες, προσφέρθηκε σε όλους παραδοσιακή φασολάδα και γλυκά που έφτιαξαν οι γυναίκες του Χωριού.
Ο κόσμος γλέντησε χορεύοντας μέχρι αργά υπό τον ήχο μουσικής που επιμελήθηκε ο Γεώργιος Σατραντζέμης.