Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Τα βλέμματα των περαστικών τράβηξε ένας ηλικιωμένος Τρικαλινός που κινούνταν με το ποδήλατο του στους κεντρικούς δρόμους των Τρικάλων.
Στη σχάρα του δικύκλου του κυμάτιζε η ελληνική σημαία.
Ο συμπολίτης μας, προφανώς, στέλνει με τον τρόπο του το δικό του μήνυμα για την πατρίδα μας, που δοκιμάζεται από την οικονομική κρίση και τις εξωτερικές προκλήσεις.