Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Μεγαλώνει το σερί ο ΑΟ Τρίκαλα – «Οκτάσφαιρη» η Φήκη

Από την στιγμή που επήλθε η ηρεμία στο ποδοσφαιρικό τμήμα του ΑΟ Τρίκαλα… η ομάδα κάνει πορεία πρωταθλητισμού.
Πολύ πιο εύκολα από ότι δείχνει και το τελικό σκορ, επικράτησε εκτός έδρας του Ναυπακτιακού Αστέρα με 1-3 και πλησίασε στους 4 βαθμούς από την κορυφή.
Το σκορ για τους κυανέρυθρους άνοιξε ο Κουσκουνάς στο 27ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ ο Κουτσιανικούλης έκανε το 0-2. Ο Κουσκουνάς στο 64ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 ενώ ο Καλόφωνος μείωσε για τους γηπεδούχους στο 88’ για το τελικό 1-3.

Η Φήκη έκανε… πάρτι

Την αντίσταση της Χαλκίδας διέλυσε με συνοπτικές διαδικασίες η Φήκη καθώς την συνέτριψε με 8-0 σε ένα ματς που δεν αντέχει κριτικής.
Ο Νίκος Σκόνδρας πέτυχε 3 γκολ και έφτασε τα 17, όντας ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας, δύο γκολ πέτυχε ο Αποστόλης Νικλητσιώτης ενώ από ένα σημείωσαν οι Γιάννης Σκόνδρας, Τρία γκολ σημείωσε ο Νίκος Σκόνδρας που έφτασε τα 17 γκολ, δύο ο Αποστόλης Νικλητσιώτης και από ένα οι Γιάννης Σκόνδρας , Σαμαντάς και Ιωάννου.

Βυθίζεται το Νεοχώρι

Το Νεοχώρι είχε έτσι και αλλιώς πολύ δύσκολο έργο στην Θήβα κόντρα στο Ύπατο και ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο με 2-0. Σε συνδυασμό μάλιστα με την νίκη της Ζακύνθου και την ισοπαλία της Λευκίμμης, οι πιθανότητες παραμονής μειώθηκαν ακόμη περισσότερο.
Στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Πανελευσινιακός και ο Τηλυκράτης Λευκάδας αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.