Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε συνέχεια των αστυνομικών ερευνών, μετά την προχθεσινή σύλληψη δύο ατόμων, ηλικίας 46 και 28 ετών στην ευρύτερη περιοχή της Ελασσόνας για κατοχή χασίς και κροτίδων, ακολούθησαν χθες νομότυπες έρευνες χθες το μεσημέρι στην ευρύτερη περιοχή της Πιερίας.
Κατά τις έρευνες, αστυνομικοί του Αστυνομικού Τμήματος Ελασσόνας σε συνεργασία με αστυνομικούς του Τμήματος Δίωξης Ναρκωτικών Κατερίνης, βρήκαν και κατέσχεσαν σε αποθήκη της οικίας του 46χρονου και σε ποιμνιοστάσιό του, 7 καλλιεργούμενα δενδρύλλια χασίς, ύψους έως 2,5 μέτρα, καθώς και 299 γραμμάρια ακατέργαστης χασίς.