Μετάλλια για τον Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ σε διεθνές τουρνουά πάλης στη Σερβία

Με πολλές συγκινήσεις και δυνατές αναμετρήσεις, ολοκληρώθηκε το διεθνές τουρνουά «TROPHY OF MLADENOVAC» στην πόλη MLADENOVAC της Σερβίας το Σάββατο 25/06/2022.

Οι αθλητές του Α.Σ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ κατέκτησαν 4 μετάλλια και μία Πέμπτη θέση, αφήνοντας άριστες εντυπώσεις με πλούσιο θέαμα. Στους αγώνες οπου υπήρχε έντονος συναγωνισμός οι αθλητές του Α.Σ.Τ μέτρησαν της δυνάμεις τους και έδειξαν οτι περπατούν στα βήματα των προκατόχων τους.

Χρυσό μετάλλιο: Νικόλαος Μότσιος με 4 νίκες κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία του.

Χρυσό μετάλλιο: Άγγελος Βασδέκης με τέσσερις νίκες κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία του.

Χρυσό μετάλλιο: Στέφανος Βασδέκης με τρεις νίκες κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία του.

Χάλκινο μετάλλιο: Γεώργιος Μήτσιος με τρεις νίκες και μια ήττα κατέκτησε την τρίτη θέση στην κατηγορία του.

Πέμπτη θέση: Πέτρος Τρέλλης πέρασε τον πρώτο αγώνα, μετά όμως δεν κατάφερε να κατακτήσει ένα μετάλλιο, κέρδισε ομως πολύτιμες εμπειρίες για το μέλλον.

Το Δ.Σ του συλλόγου εκφράζει τα θερμά συγχαρητήρια στον προπονητή μας Βασίλειο Μότσιο και στα παιδιά που πάλεψαν και τους εύχεται καλή συνέχεια.