Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Από την Υποδιεύθυνση Ασφάλειας Λάρισας εξιχνιάστηκαν άμεσα δύο περιπτώσεις κλοπών που έλαβαν χώρα στη Λάρισα και συνελήφθη, χθες το βράδυ στη Λάρισα, από αστυνομικούς της Ομάδας ΔΙ.ΑΣ. Λάρισας, ένας 32χρονος, ως δράστης των κλοπών.
Ειδικότερα, ο 32χρονος κατελήφθη από τους αστυνομικούς να μεταφέρει σε καρότσι (τρέιλερ), προσαρμοσμένο στο ποδήλατό του, ποσότητα απογυμνωμένων καλωδίων χαλκού, βάρους 15,1 κιλών, καθώς και τέσσερα μεταλλικά μαγειρικά σκεύη, τα οποία όπως διαπιστώθηκε αποτελούν προϊόντα κλοπής.
Συγκεκριμένα, όπως εξακριβώθηκε, προχθές το μεσημέρι στην πόλη της Λάρισας, ο δράστης αρχικά αφαίρεσε την προαναφερόμενη ποσότητα καλωδίων χαλκού από την εξωτερική περίφραξη πανεπιστημιακού ιδρύματος της πόλης.
Στη συνέχεια, σε άλλο σημείο της πόλης, αφού παραβίασε περίφραξη ανενεργής επιχείρησης, εισήλθε από ανασφάλιστο παράθυρο στο εσωτερικό και αφαίρεσε το καρότσι (τρέιλερ) και τα μαγειρικά σκεύη.
Τα κλοπιμαία κατασχέθηκαν και θα αποδοθούν στους νόμιμους δικαιούχους τους.