Σε ρυθμούς τσικνίσματος από το πρωί
Μια ατελείωτη ψησταριά θυμίζει ολόκληρη η Καλαμπάκα με τον Δήμο Μετεώρων και τον Εμπορικό Σύλλογο να έχουν «απλώσει» από το πρωί τα κάρβουνα κατά μήκος του κεντρικού δρόμου και ο κόσμος να χαίρεται κατά τον παραδοσιακό τρόπο την ημέρα.
Το γλέντι θα συνεχιστεί μέχρι και το βράδυ, με τους καλοφαγάδες Καλαμπακιώτες να έχουν αδειάσει κυριολεκτικά τα κρεοπωλεία της περιοχής…
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/03/tsiknopempth4-1-1024x450.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/03/tsiknopempth3-1-1024x450.jpg)
![](https://www.trikalanews.gr/wp-content/uploads/2024/03/tsiknopempth1-1-1024x450.jpg)