Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Εντοπίστηκε λίγες ώρες αργότερα και συνελήφθη
Χθες το πρωί στο 26ο χλμ. της επαρχιακής οδού Καρδίτσας – Μουζακίου έλαβε χώρα τροχαίο δυστύχημα, όταν Ι.Χ.Ε αυτοκίνητο που οδηγούσε 40χρονος παρέσυρε 72χρονη, κινούμενη ομόρροπα με το όχημα, με αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό της.
Ο 40χρονος οδηγός εγκατάλειψε αρχικά το σημείο του δυστυχήματος και στη συνέχεια εντοπίστηκε το μεσημέρι της ίδιας ημέρας και συνελήφθη.
Προανάκριση για τα αίτια και τις συνθήκες του δυστυχήματος διενεργεί το Αστυονιμκό Τμήμα Μουζακίου.