Ναυάγιο για τον ΑΟ Τρίκαλα στην Κέρκυρα, απίστευτο διπλό για Νεοχώρι – Τα αποτελέσματα

Ένα γκολ του Βέρμπη στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να γνωρίσει ο ΑΟ Τρίκαλα την ήττα στην Κέρκυρα από την ΑΕ Λευκίμμης με σκορ 1-0.
Στις πολλές απουσίες προστέθηκαν και οι τραυματισμοί των Θεολόγου και Γκοβίνα κατά την διάρκεια του αγώνα και μοιραία ήρθε μια οδυνηρή ήττα την οποία δεν μπόρεσε να αποτρέψει στο τέλος ο Ριζογιάννης που σημάδεψε το δοκάρι του Παγκάρη.

Λευκίμμη: Παγκάρης,Πουλημένος, Κωστακιώτης, Ματσοβίλα, Πανταζής, Παπαγεωργίου, Πότσης, Γαστεράτος, Βέρμπης, Χατζησταθίου.

ΑΟ Τρίκαλα: Γρηγοριάδης, Λουκάς, Νιάρος, Ριζογιάννης, Θεολόγου (15’ Γκοβίνας, 30’ Λώττας), Παπακώστας, Τσιαφίτσας (65’ Κοντογεώργος), Αλεξίου (71’ Λώττας), Κουσκουνάς, Κορέλας, Κωστόπουλος

Ξέσπασε ο Διγενής
Την ίδια ώρα ο Διγενής Νεοχωρίου έπαιρνε τεράστια νίκη επί του Παναγρινιακού με 2-3. Οι παίκτες του Βαγγέλη Μπρισίμη που αγνοούσαν όχι μόνο τη νίκη αλλά και κάποιο γκολ τα πέτυχαν μαζεμένα κόντρα στην ομάδα της Αιτωλοακαρνανίας.
Ο Παναγιώτου στο 3′ έκανε το 0-1 με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με πέναλτι του Τσίουνη στο 11ο λεπτό ενώ στο 29′ πέτυχε το 2-1. Ωστόσο οι Νεοχωρίτες αντέδρασαν ψύχραιμα και αφού έφεραν το ματς στα ίσια με τον Βασιλείου στο 48′ (2-2) και πήραν το σπουδαίο τρίποντο με Γόρδιο στο 58′ (2-3).