Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Σε ανακοίνωση της ΝΕ Τρικάλων του ΣΥΡΙΖΑ, αναφέρονται τα εξής:
«Όπως σε όλη την Ελλάδα έτσι και στα Τρίκαλα, για δεύτερη σχολική χρονιά, τα σχολεία άνοιξαν έτσι όπως θα έπρεπε με καθηγητές, δασκάλους και βιβλία, με το αυτονόητο δηλαδή.
Αυτό το ΄΄αυτονόητο΄΄, όμως , αποτελούσε, για πάρα πολλά χρόνια, μια επιδίωξη χωρίς αποτέλεσμα, μια προσδοκία ανεκπλήρωτη. Είναι μια νίκη της κοινωνίας μας και είμαστε υπερήφανοι που έγινε πράξη από τα πρώτα κιόλας χρόνια της κυβέρνησης ΣΥΡΙΖΑ-ΑΝΕΛ.
Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες του νομού μας και σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα, αυτή η χρονιά να είναι μια χρονιά επιτυχιών σε ό,τι στοχεύουν και ονειρεύονται για το μέλλον τους».