Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Συνελήφθη, χθες το μεσημέρι στον Κρατικό Αερολιμένα της Νέας Αγχιάλου Μαγνησίας, από αστυνομικούς του Αστυνομικού Τμήματος Αλμυρού, μία 35χρονη αλλοδαπή, υπήκοος Ερυθραίας, κατηγορούμενη για παράβαση του νόμου περί αλλοδαπών και ψευδή ανωμοτί κατάθεση.
Ειδικότερα, η συλληφθείσα επιχείρησε να εξέλθει παράνομα από την ελληνική επικράτεια με προορισμό το Βέλγιο, επιδεικνύοντας κατά τη διάρκεια του διαβατηριακού ελέγχου δύο ταξιδιωτικά έγγραφα, τα οποία, όπως εξακριβώθηκε, ανήκουν σε άλλο άτομο.
Τα προαναφερόμενα έγγραφα κατασχέθηκαν.