Συνελήφθη στην Καρδίτσα από Αστυνομικούς του Τμήματος Ασφάλειας της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας, 38χρονος, κατηγορούμενος για διακίνηση, κατοχή χασίς και παράβαση του Νόμου περί όπλων.
Μετά από κατάλληλη αξιοποίηση στοιχείων, διενεργήθηκε έρευνα σε ποιμνιοστάσιο του 38χρονου, κατά την οποία βρέθηκαν με τη συνδρομή αστυνομικού σκύλου και κατασχέθηκαν, 2 συσκευασίες με χασίς συνολικού βάρους 1 κιλού και 24 γραμμαρίων, συσκευασία με μικροποσότητα σπόρων κάνναβης, ηλεκτρονική ζυγαριά, 2 κουτιά με 78 φυσίγγια, καθώς και κινητό τηλέφωνο.
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.