Νίκη για κορασίδες και γυναίκες του ΑΣ Ασκληπιού

Μετά από ένα συναρπαστικό αγώνα οι κορασίδες του Ασκληπιού πήραν την νίκη από τις κορασίδες της Σκοπέλου με 3-0 σετ.

Μετά απ’ αυτή τη νίκη κοιτάζουν με αισιοδοξία την παραμονή τους στην Α κατηγορία των κορασίδων.

Τα σετ: 25-17,25-22,25-22

ΑΣ Ασκληπιός: (Νίκος Γεροβάιος) Κόκκαλη Αλ., Παπαγιάννη, Γούλα, Κούτσικου, Αλεστά, Καρακούση, Τζιώκα, Ζαμπούρα, Κόκκαλη Ελ. Βήτα.

Άλλη μια νίκη για τις γυναίκες του Ασκληπιού

Την 13η νίκη τους πέτυχαν και οι γυναίκες του Ασκληπιού με 3-0 σετ αυτή τη φορά κατά της πολύ καλής ομάδας της Νίκαιας Λάρισας.

Το καλό είναι πως τα κορίτσια παίζουν χωρίς άγχος όλα τα παιχνίδια τους και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να παίρνουν νίκες και πραγματικά το χαίρονται.

Χαρακτηριστικό είναι ότι στα 14 ματς έχουν 13 νίκες και μόνο μια ήττα (από την πρωτοπόρο ΣΠΑ Καρδίτσας).

Τα σετ: 25-10 , 27-25 , 25-9

ΑΣ Ασκληπιός: (Νίκος Γεροβάιος) Γιάτσιου, Παπαγιάννη, Κούτσικου, Τζήμα, Μπορίτσι, Καναρίδου, Δύντσικου, Τερζή, Χαλιβίδου, Τσιλίκα, Κόκκαλη Αλ., Μουζακιάρη, Πορφύρη, Κόκκαλη Στ.