Νίκη με ανατροπή

Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή για την ομάδα των γυναικών. Παρ΄όλο που βρέθηκε να χάνει με 1-0 έκανε την ανατροπή και με επίθεση διαρκείας πήρε ένα καθαρό τρίποντο παίζοντας καταπληκτικά στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Το 1ο σετ ανήκει στους γηπεδούχους που κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση με 25- 18.

Στο 2ο σετ ο Φοίνικας προηγήθηκε 23-21 με τον Ασκληπιό να αντιδρά και με ένα 0-4 να φτάνει στην κατάκτηση του σετ με 23-25

Το 3ο σετ ήταν παράσταση για ένα ρόλο με τον Ασκληπιό να φτάνει εύκολα στην κατάκτηση με 14-25. Ίδια εικόνα και στο 4ο σετ με τον Ασκληπιό να μην κατεβάζει το πόδι απ΄το γκάζι φτάνοντας και στην κατάκτηση του 4ου σετ με 18-25.

Τα σετ 1ο 25-17, 2ο 23-25, 3ο 14-25, 4ο 18-25

Συγχαρητήρια στα κορίτσια και στην προπονήτρια για την σπουδαία εμφάνιση και την μεγάλη νίκη. Συνεχίζουμε…….

Φοίνικας Αλεξ.: (Τσουλκανάκης) Τζήλα, Χατζηχαραλάμπους, Ξανθή, Πασπαλά, Αθανασοπούλου, Πολυζωίδου, Αρχιμανδρίτη, Παπακαρμέζη, Μπαϊράμογλου.

Α.Σ Ασκληπιός (Πλιάκα Β.) Βουλγαράκη, Παναγιώτου, Καπέλου, Λάιου, Βογιατζόγλου, Χατζηχριστοδούλου, Γερολυμάτου, Μπρουσιάκη, Σούλκο, Ταρατόρα, Γιόλα, Μπουρλή.