Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
«… χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!»
Η δίψα του λαού μας για Ελευθερία έχει αποτυπωθεί με δεκάδες τρόπους ανά τους αιώνες. Τα αιτήματα της Επανάστασης του 1821 παραμένουν επίκαιρα και σήμερα, 202 χρόνια μετά. Οι αξίες μας παραμένουν αναλλοίωτες στο χρόνο και αποτελούν φωτεινό φάρο για τις νεότερες γενιές, οδηγό και ελπίδα για έναν καλύτερο κόσμο.
Ενωμένοι, με πίστη στα ιδανικά μας, με τη βοήθεια της Παναγίας-τον Ευαγγελισμό της οποίας σήμερα εορτάζουμε- θα τα καταφέρουμε.
Χρόνια πολλά.
Λευτέρης Αβραμόπουλος
Επικεφαλής Αξιωματικής Αντιπολίτευσης Δήμου Μετεώρων-παράταξης «Δύναμη Ευθύνης»