Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Ποιοι παραλαμβάνουν Αντιδημαρχίες και ποια καθήκοντα τους ανατίθενται.
Σε πρόωρη ανακοίνωση προχώρησε ο Δήμαρχος Τρικκαίων Δημήτρης Παπαστεργίου όσον αφορά τους νέους Αντιδημάρχους που αναλαμβάνουν καθήκοντα σε 2 εβδομάδες και από τις 29 Ιανουαρίου.
Πρόκειται για τους
• Αχιλλέα Λασπά: Αντιδήμαρχος Περιφέρειας (Α' Τομέας)
• Χρήστο Μπούρα: Αντιδήμαρχος Περιφέρειας (Β' Τομέας)
• Παναγιώτη Ντιντή: Αντιδήμαρχο Ποιότητας Ζωής και Περιβάλλοντος
• Σοφία Αλεστά: Αντιδήμαρχο Δημοσίων Σχέσεων και Υπηρεσιών
• Σωτήρη Σακκά: Αντιδήμαρχο Καθημερινότητας
• Άκης Αναστασίου: Αντιδήμαρχος Παιδείας-Πολιτισμού-Αθλητισμού και Νεολαίας
Στην ΔΕΥΑΤ ο Δημήτρης Παζαϊτης, θα παραδώσει την Προεδρία στον Νίκο Λέρα στις 9 Απριλίου όπως και ο Άκης Αναστασίου στον Χριστόφορο Ρόμπο, ενώ το Δημοτικό Θέατρο, αναλαμβάνει ο Χρυσόστομος Κυρίτσης.
Ουσιαστικά με τον …ανασχηματισμό», αποχωρούν από την ομάδα διοίκησης οι Ελένη Πούλιου, Χρήστος Γούλας, Ντίνα Δήμα, Δημήτρης Βασταρούχας και Έφη Λεβέντη.
Παρέμειναν εκτός …Κυβέρνησης οι έμπειροι Χρήστος Αναστασίου και Αλέκος Πολυμερόπουλος, ενώ δεν πήρε ούτε αυτή την φορά …χαρτοφυλάκιο ο Απόστολος Παππάς.