Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Από την Διεύθυνση του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων ανακοινώθηκε ότι οι κατατακτήριες εξετάσεις για την εισαγωγή μαθητών στη Β’ και Γ’ Γυμνασίου και στην Α’, Β’ και Γ’ Λυκείου θα πραγματοποιηθούν το τρίτο δεκαήμερο του Σεπτεμβρίου, σε ημέρα και ώρα που θα καθοριστούν στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στη γραμματεία του Μουσικού Σχολείου Τρικάλων (Δ/νση: Δημοκρίτου και Περιφερειακή Οδός, Ριζαριό, Τηλέφωνο: 2431074471), και στην ιστοσελίδα του σχολείου, έτσι ώστε να λάβουν περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τις αιτήσεις και την εξεταστέα ύλη.
Θα ακολουθήσει και νέα ενημέρωση μετά τις 12 Σεπτεμβρίου για τον αριθμό των προσφερόμενων θέσεων κατά τάξη.