Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Με πολύ μεγάλη επιτυχία και μεγάλη προσέλευση κόσμου ολοκληρώθηκε η πρωτότυπη έκθεση ψηφιδωτών «Ψηφίδων Ενθέσεις και Ψηφίδων Εφαρμογές» στο Μουσείο Τσιτσάνη, της καλλιτεχνικής ομάδας Κ2 των Γεώργιου Κουρμέτζα και Μιχαήλ Κουφογιάννη σε συνεργασία με τον Λαρισαίο καλλιτέχνη-στοχαστή Αντώνη Καρακωνσταντάκη.
Αξίζει να αναφερθεί, ότι οι Τρικαλινοί καλλιτέχνες Κουρμέτζας – Κουφογιάννης είναι οι εμπνευστές και δημιουργοί της εικαστικής παρέμβασης σε πρότυπα GAUDI στην προβλήτα της πόλης όπου πραγματοποιείται η βαρκάδα του Ληθαίου.