Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Φέρεται εις γνώσιν των ευλαβών Χριστιανών ότι την 12ην του μηνός Δεκεμβρίου 2017 πανηγυρίζει μεγαλοπρεπώς το παρεκκλήσιο του Αγίου Σπυρίδωνος που βρίσκεται εντός του Ιερού Προσκυνηματικού Ναού Αγίων Αναργύρων Τρικάλων.
Οι τιμητικές εκδηλώσεις θα λάβουν χώρα κατά το κάτωθι πρόγραμμα:
ΔΕΥΤΕΡΑ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, ΩΡΑ 5:30 μ.μ.:
Μέγας Πανηγυρικός Εσπερινός μετ’ αρτοκλασίας και Θείου Κηρύγματος.
ΤΡΙΤΗ 12 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ, ΩΡΑ 7:30-10:00 π.μ.:
Όρθρος και εν συνεχεία Πανηγυρική Θεία Λειτουργία μετά Θείου Κηρύγματος.
Κατά την διάρκεια της πανηγύρεως θα τεθεί για προσκύνηση η Ιερά εμβάδα τοῦ Αγίου Σπυρίδωνος του Θαυματουργού.
Παρακαλούνται οι φιλέορτοι και φιλακόλουθοι Χριστιανοί να προσέλθουν και να λάβουν τη χάρη και ευλογία του Αγίου.