Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Έφτασε και φέτος η μεγάλη Θεομητορική εορτή της Κοιμήσεως της Θεοτόκου όπου πανηγυρίζει η Ελλάδα ολόκληρη τη μετάσταση της Παναγίας στην αληθινή Ζωή.
Έτσι από τον Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου Αρδανίου ανακοινώνεται οτι την Δευτέρα στις 7.30 θα ψαλλεί ο μέγας πανηγυρικός εσπερινός με αρτοκλασία και θειο κήρυγμα στο όμορφο εξωκλήσι του χωριού μας στη τοποθεσία Βελωτά.
Την κυριώνυμο ημέρα ο Όρθρος θα αρχίσει στις 7.00 και στη συνέχεια η Θεια Λειτουργία και το ύψωμα της Υπεραγίας Θεοτόκου. Μετά το πέρας των ακολουθιών της κυριώνυμου ημέρας θα προσφερθεί στους πιστούς παραδοσιακή φιλοξενία!!! Ας παραβρεθούμε και να λάβουμε την ευλογία της Παναγίας μας!
Χορευτική ομάδα Αρδανίου