Αποστολή αλληλεγγύης συνδικάτων της Αττικής – Σύλλογος υπαλλήλων Περιφέρειας Αττικής
Παραδόθηκαν σε πλημμυροπαθείς των χωριών των Τρικάλων Λόγγος, Αγία Κυριακή και Καλύβια το Σάββατο 16/9 τα είδη πρώτης ανάγκης, που συγκεντρώθηκαν από τους εργαζομένους στην Περιφέρεια και σε Δήμους της Αττικής.
Στα τρία χωριά, οι συνδικαλιστές συναντήθηκαν με τις Συντονιστικές Επιτροπές που έχουν συγκροτήσει οι κάτοικοι τους, αφού σε όλα σχεδόν τα χωριά οι πλημμυροπαθείς οργανώνονται, συντονίζουν την διανομή των ειδών που συγκεντρώνονται και βέβαια διεκδικούν την αποκατάσταση των ζημιών.
Την Κυριακή επίσης πήγε σε αρκετές περιοχές της Θεσσαλίας (σε χωριά της Καρδίτσας Παλαμά, Καλύβια, Μαραθέα, Μεταμόρφωση, Κοσκινά, Βλοχό κ.α, σε χωριά της Μαγνησίας κ.λπ.) νέα αποστολή από συνδικάτα της Αττικής, που εκτός από την παροχή ειδών πρώτης ανάγκης, βοήθησε τους πληγέντες να καθαρίσουν τα σπίτια τους από τις λάσπες, να αποκαταστήσουν όσο είναι δυνατό τις ζημιές κ.ά.
Στην αποστολή, που ξεπέρασε τα 250 άτομα και ξεκίνησε τα χαράματα από την Αθήνα συμμετείχαν και 20 γιατροί.
Οι ελληνικές τράπεζες προχωρούν σε σημαντικές μειώσεις των προμηθειών για βασικές συναλλαγές, ανταποκρινόμενες στις πιέσεις του Υπουργείου Οικονομικών …
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να μπορούμε να σας παρέχουμε την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήστη. Οι πληροφορίες των cookies αποθηκεύονται στο πρόγραμμα περιήγησής σας και εκτελούν λειτουργίες όπως η αναγνώρισή σας όταν επιστρέφετε στον ιστότοπό μας και η βοήθεια στην ομάδα μας να κατανοήσει ποια τμήματα του ιστότοπου βρίσκετε πιο ενδιαφέροντα και χρήσιμα.
Απολύτως Απαραίτητα Cookies
Τα Απολύτως Απαραίτητα Cookies πρέπει να είναι ενεργοποιημένη ανά πάσα στιγμή ώστε να μπορούμε να αποθηκεύουμε τις προτιμήσεις σας για τις ρυθμίσεις των cookies.
Αν απενεργοποιήσετε αυτό το cookie, δεν θα μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας. Αυτό σημαίνει ότι κάθε φορά που επισκέπτεστε αυτόν τον ιστότοπο θα πρέπει να ενεργοποιείτε ή να απενεργοποιείτε τα cookies ξανά.
3rd Party Cookies
Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Google Analytics για τη συλλογή ανώνυμων πληροφοριών, όπως ο αριθμός των επισκεπτών στον ιστότοπο και οι πιο δημοφιλείς σελίδες.
Η διατήρηση αυτού του cookie ενεργοποιημένη μας βοηθά να βελτιώσουμε τον ιστότοπό μας.
Παρακαλούμε ενεργοποιήστε πρώτα τα Απολύτως Απαραίτητα Cookies ώστε να μπορούμε να αποθηκεύσουμε τις προτιμήσεις σας!