Πέρασε άνετα με 3-0 η Φήκη

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες,  βρίσκοντας ένα γκολ στο α’ημίχρονο και άλλα δύο στην επανάληψη η Φήκη επικράτησε της Λευκίμμης με 3-0 στο ματς που άνοιξε την αυλάια της 23ης αγωνιστικής

Με τη νίκη αυτή η Tρικαλινή ομάδα εδραίωσε και τυπικά την παρουσία της στην κατηγορία και για την επόμενη σεζόν. Στο 41′ ο Σκόνδρας μετά την πάσα του Σαμαντά πέτυχε το 1-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 51′  αποβλήθηκε ο Πότσης των φιλοξενούμενων κι όλα έγιναν εύκολα καθώς στο 70′ πάλι ο Σκόνδρας πέτυχε το 2-0,  ενώ στο 81′ ο Ιωαννου με κοντινό πλασέ έγραψε το 3-0. Στον άλλο αγώνα της ημέρας που ξεκίνησε νωρίς ο Αστέρας Πετριτή επικράτησε του Βύζα  Μεγάρων με 3-2.